Start | IFK Föreningar | IFK-Material | Utmärkelser | Information | Blanketter | Kamratmästerskapen | Kontakt | Länkar

IFK CENTRALSTYRELSE
E-post: styrelsen@ifkcs.org

Bankgiro: 5483-0633

STYRELSEMEDLEMMAR

Ordförande

Eva Blomberg
IFK Lidingö Konståkningklubb
Kolmårdsvägen 8
181 67 Lidingö


Tel:
Mobil: 070-829 42 14
Mail: eva.blomberg@ifkcs.org
Övrigt:

Sekreterare

Anna Lundén
IFK Lidingö Friidrott
Tjädervägen 12B
181 56 Lidingö


Tel:
Mobil: 070-867 44 40
Mail: anna.lunden@ifkcs.org
Övrigt:

Kassör

Conny Holenweg
IFK Täby HC
Södra Catalinagränd 27, 3 tr
183 68 Täby


Tel:
Mobil: 073-684 54 77
Mail: conny.holenweg@ifkcs.org
Övrigt:

CS-Nytt

Maria Himmelstrand
IFK Stockholm
Kastellet
185 99 Vaxholm


Tel:
Mobil: 070-963 01 90
Mail: maria.himmelstrand@ifkcs.org
Övrigt:

Kamratmästerskap

Veikko Melakari
IFK STOCKHOLM
Trollesundsvägen 33
124 32 Bandhagen


Tel: 08-727 02 82
Mobil: 0730-70 07 70
Mail: veikko.melakari@ifkcs.org
Övrigt: e-post: bv.mella@telia.com

Adjungerad för Stadgefrågor

Orvar Blomberg
Kolmårdsvägen 8
181 67 Lidingö


Tel:
Mobil: 0709-32 26 19
Mail: stadgar@ifkcs.org
Övrigt: orvar.blomberg@ownit.nu

Adjungerad Webadmin

Kim Hedrén
IFK ASKERSUND
Vattumannens gata 144
136 62 Brandbergen


Tel:
Mobil: 070-326 46 23
Mail: kim.hedren@ifkcs.org
Övrigt:

Revisor

Lars Troedsson
IFK LIDINGÖ IA
Källängsvägen 47
181 44 Lidingö


Tel: 08-765 45 41
Mobil:
Mail: lars.troedsson@swipnet.se
Övrigt:

Revisorssuppleant

Orvar Blomberg
IFK Lidingö-konståkning
Kolmårdsvägen 8
181 64 Lidingö


Tel: 08-766 49 03
Mobil: 0709-32 26 19
Mail: orvar.blomberg@ownit.nu
Övrigt:

Valberedning

Bengt Scherdin
Lomvägen 627
192 57 Sollentuna


Tel: 08-758 62 04
Mobil: 070-432 42 74
Mail: bengt.scherdin@bredband.net
Övrigt: Sammankallande

Valberedning

Lars Sjöberg
IFK Tumba Fotbollklubb



Tel:
Mobil:
Mail:
Övrigt:

Hedersordförande 2012

Erik Lidén
IFK LUND
Norrtullsgatan 59
113 45 Stockholm


Tel: 08-33 36 66
Mobil: 0708-13 52 50
Mail: erikvliden@hotmail.com
Övrigt:

Hedersordförande 2001

Jaakko Bergquist
IFK NORRKÖPING IA
Dotorpsgatan 55 D
521 44 Falköping


Tel: 0515-106 42
Mobil: 070-545 97 89
Mail: jaakko.bergquist@comhem.se
Övrigt:

Hedersordförande 1992

Orvar Blomberg
IFK LIDINGÖ IA
Kolmårdsvägen 8
181 67 Lidingö


Tel: 08-766 49 03
Mobil: 0709-32 26 19
Mail: orvar.blomberg@ownit.nu
Övrigt:

Hedersledamot

Per-Åke Wilhelmsson
IFK ÖRBY
Lindberg 44
432 92 Varberg


Tel: 0340-62 05 67
Mobil: 073-834 52 03
Mail: peggy.bergman@home.se
Övrigt:

Hedersledamot

Lennart Söderberg
Kometvägen 17
183 48 Täby


Tel: 08-758 07 45
Mobil:
Mail: lennart.sberg31@bredband.net
Övrigt:

Oves IFK-hörna

Ove Danielsson
IFK ASKERSUND
Stöökagatan 17B
696 30 Askersund


Tel:
Mobil:
Mail: ove.danielsson@ifkcs.org
Övrigt:



Kamratskap och etik sätts i centrum.
Centralstyrelsen stöttar landets IFK-föreningar med information om ekonomi, juridik och stadgar.
Vi värnar också IFK-traditionen med blå-vita färger och skyddat varumärke för klubbmärke och fyruddiga stjärnan.